Başka Pasaporta IMEI Kayıt Devri Sona Erdi
30 Mayıs 2019
maximum dosya yükleme boyutu
WordPress’te Maksimum Dosya Yükleme Boyutunu Artırma
1 Haziran 2019
Hepsini göster

Google Haritalar artık trafik cezalarından kurtarıyor

google-haritalar-radar

Google haritalar radar ve hız limiti özelliği edindi!

Google Haritalar (diğer adıyla Google Maps) günümüzün en popüler ve en güvenilir navigasyon uygulamalarından biri. Özellikle etraftaki mekanlar konusunda kullanıcılara çok detaylı bilgiler verebilen Google Haritalar sayesinde artık trafik cezalarından kurtulma şansınız var. Artık Google Haritalar hız limiti ve Google Haritalar radar özelliği var.

Google Haritalar radar ve hız limiti özelliği ile beğeni kazanıyor!

Google, 40’tan fazla ülkede hem sabit hem de mobil radar konumlarını sınırlı test aşamaları için Haritalar’a eklediğini açıkladı.

Radar özelliklerinin ülkemizde tutmamış olan Waze Navigasyon’dakine benzemesi önemli bir detay, zira Google’ın rakiplerindeki güzel özellikleri kendine eklediği bir gizem değil.

Yeni hız sınırı işaretlerinin Haritalar içindeki yerleşimi de belli oldu. Göstergeler uygulamanın alt köşesinde bulunuyor, sabit veya mobil radarlar takip edilen yol üzerinde küçük simgeler olarak görünüyor.

Radar özelliğinin kullanıma sunulduğu ülkeler: Avustralya, Brezilya, ABD, Kanada, İngiltere, Hindistan, Meksika, Rusya, Japonya, Andorra, Bosna Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Çekya, Estonya, Finlandiya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İsrail, İtalya, Ürdün , Kuveyt, Letonya, Litvanya, Malta, Fas, Namibya, Hollanda, Norveç, Umman, Polonya, Portekiz, Katar, Romanya, Suudi Arabistan, Sırbistan, Slovakya, Güney Afrika, İspanya, İsveç, Tunus ve Zimbabwe olarak sıralanıyor.

Fransa, İsviçre ve Almanya‘da ise sürücülerin herhangi bir yöntem ile radarları görüntülemeleri yasal değil. Bu yüzden yeni yayınlanan özellikler bu ülkelerde kullanılamıyor.

Türkiye’de de bu tip radar tespitine yarayan cihazların kullanımı yasa dışı. Bu yüzden Haritaların yeni özelliği ülkemizde de kullanıma kapalı.

Bu özellik şu an bütün Google Haritalar kullanıcıları için sunulmuş değil. Sadece Android kullanıcılarına ve de bu kullanıcıların da belirli bir kesimine hizmet veriyor.

Şu an herhangi bir şekilde bu özelliği elle açmanız da mümkün değil. Bu anlamda biraz beklemeniz gerekecek.

Halil Güler
Halil Güler
Dijital dünya tutkunu, okur ve yazarı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir